Wiele osób każdego roku myśli nad tym kiedy jest najlepszy moment na zasłużony urlop. Zapewne gusta zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, jakie mamy co do wakacji. Niektóre osoby chcą całkowicie odpocząć, a inne osoby chcą wyszaleć się za cały rok. Bez względu na gusta i oczekiwania najlepszym okresem, doskonałym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Istnieje wiele plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacje poza okresem typowo urlopowym są przede wszystkim tańsze niż te w sezonie. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują niezwykle atrakcyjne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mniejsza liczba turystów. Zabytki, restauracje czy plaże nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Jeszcze jednym plusem wrześniowych podróży jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo mniejsze, ale mimo to wciąż jest ciepło. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej ostre, a to wiąże się z tym, że, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwości kierunków podróży do wyboru jest ogrom. Szczególnie Europa zachęca atrakcyjnymi, ciepłymi miejscami. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla większości europejskich krajów, dlatego wybranie miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury nie są aż tak uciążliwe. Nie zapomnij jednak, aby unikać miejsc, gdzie w tym terminie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie zostało Ci nic innego niż spakowanie walizki i odszukanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Okryj co posiada do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Znajdź swój ulubiony kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając duże pieniądze.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz