Klęska zespołu Polski w pierwszym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - fenomenalny występ narodowego zespołu Czech!

Poprzedni mundial w wykonaniu polskiej drużyny narodowej nie był za bardzo udany. Nasi reprezentanci rzecz jasna zdołali awansować do pucharowej fazy, ale nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Fani piłki nożnej z Polski zgodnie uważali, iż jest konieczna zmiana na pozycji selekcjonera. Chociażby z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym selekcjonerem polskiej kadry, a jego pierwszym poważnym rywalem była kadra Czech. Było to pierwsze starcie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i niezwykle ważne było to, aby wygrać.

Humory w naszej kadrze Przed pierwszym gwizdkiem arbitra były świetne, jednakże weryfikacja nadeszła błyskawicznie. Narodowy zespół Czech bowiem zdołała strzelić dwa gole już po 3 minutach meczu. Zarówno dla fanów zgromadzonych na stadionie w Pradze, jak i graczy było to wielkie zaskoczenie. Od pierwszych minut spotkania zawodnicy narodowego zespołu Czech prezentowali się znacznie lepiej od polskich piłkarzy i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej połowie to się zmieni. W drugiej połowie starcia polska kadra narodowa prezentowała się nieco lepiej, jednak to czescy piłkarze zdobyli trzeciego gola. Zdobywcą bramki numer 3 w 64. minucie był Kuchta Jan. Piłkarze drużyny polskiej udało im się strzelić jedynie jednego gola na 3 minuty przed zakończeniem meczu. Warto przyznać, iż ten pojedynek w wykonaniu polskiej drużyny był tragiczny. Portugalski trener Santos bez cienia wątpliwości nie w ten sposób debiut w zespole narodowym Polski. W drugim pojedynku zmagań eliminacyjnych narodowa kadra Polska mierzyć się będzie z zespołem Albanii. W tym starciu narodowa drużyna Polski musi zdobyć trzy punkty.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz