Dużo wielbicieli ma doskonałą świadomość tego, jak istotnym wydarzeniem jest mundial. Przede wszystkim fani tego sportu z Polski to wiedzą, ponieważ drużyna narodowa Polski siatkarzy od wielu lat zwycięża na turniejach rangi mistrzowskiej. Nie dziwi więc to, iż w Polsce zapanowała radość, gdy przedstawiono zmianę organizatora światowych mistrzostw. Turniej ten pierwotnie miał się odbyć w Rosji, ale z uwagi na terrorystyczne działania organizacja została odebrana Rosji. Federacja FIVB nie miała się jednak czym martwić, gdyż Polska już wiele razy pokazała, iż jest w stanie przygotować turniej tej rangi. W roku 2014 mistrzostwa świata również rozgrywane były na halach w naszym kraju i wówczas reprezentacja Polski w siatkówkę zdobyła tam złoty krążek. Spora część siatkarskich sympatyków miała nadzieję, iż i teraz będzie identycznie.

Warto przyznać to, iż polska drużyna w siatkówkę od początku światowych mistrzostw radziła sobie fantastycznie. Bez większych kłopotów ogrywaliśmy kolejnych oponentów i zdawało się, że jesteśmy na dobrej ścieżce do drugiej obrony światowego mistrzostwa. Po pięciosetowej walce w półfinałowym spotkaniu zwyciężyliśmy brazylijską reprezentację wynikiem 3:2. W finałowym meczu mistrzostw świata rywalem zespołu polskiego była włoska kadra. To jest na pewno ekipa, w której gra wielu utalentowanych zawodników. Pokazali oni w Polsce, iż będzie trzeba się z nimi liczyć w nadchodzących latach. Fenomenalnie 25:22 zaczęła spotkanie finałowe polska kadra narodowa, triumfując w pierwszym secie rezultatem 25:22. Jednak następne sety to był popis gry narodowej drużyny Włoch. Naprawdę duża liczba błędów ze strony naszej reprezentacji i naprawdę skuteczna gra narodowej drużyny Włoch sprawiła, że to właśnie oni wygrali w spotkaniu finałowym wynikiem 1 do 3. Finalnie polska kadra narodowa wywalczyła miejsce numer dwa na światowych mistrzostwach i warto zaznaczyć fakt, iż to też jest ogromny sukces.|Polska kadra narodowa ostatecznie zajęła drugą lokatę na mundialu i warto podkreślić fakt, iż to też jest niezwykły sukces.|drugie miejsce na mistrzostwach świata w rozrachunku końcowym zajęła kadra narodowa Polski i należy podkreślić to, iż to również jest gigantyczny sukces.