W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20 zaistniał wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O dyskusji tej zrobiło się niebywale głośno i wciąż jest to jeden z przodowniczych tematów w otoczeniu różnorodnych mediów. To był pierwszy połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego po wycofaniu się pary z rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do USA. W rozmowie z Oprah Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji i przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, według upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w królewskiej rodzinie stoją właściwie po stronie królowej Elżbiety a także pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Mimo to nie da się ukryć, że poparcie jest bardzo odmienne, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Tabloidy brytyjskie podkreślają, że w przypadku gdy Harry i Meghan zapragnęliby kiedyś wrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili ostatecznie swoją szansę. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła także sprawę tego, iż książe nie zauważał wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, oraz temat myśli samobójczych Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali 4 znawców omawiających w mediach sprawy królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu 2 dni przed jego emisją. Profesjonaliści, w tym dawny prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, przeanalizowali cały wywiad, zarzucając jednocześnie Oprah brak obiektywnego podejścia natomiast Markle korzystanie z bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan Markle zaprezentowany został w wieczorem w TVN24. Co istotne, rozmowę tą podglądało średnio ponad 1mln odbiorców. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednakowoż mówi się, jakoby wywiad ten potwierdził legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, wnikając w szczegóły. Uwzględniając szokujące rewelacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wiele razy. Bez wątpienia należy przyznać, że fakt ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością nieustannie omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz